#2017-06-10 04:16:28 

LuckyLuke

Użytkownik

Zastanawiam się nad zakupem moskitier na drzwi balkonowe. Przeglądałem już trochę ofert w różnych sklepach, także na allegro, ale powiem szczerze, że jest taki rozstrzał cenowy, że to aż szkoda gadać. Wiadomo, że nie kupię takiej siatki za 2 złote, bo to niewiadomo, czy wytrzyma jeden dzień. Może więc będziecie w stanie coś polecić?
#2017-06-10 04:36:37 

Jacuś

Użytkownik

Dobrze radzę, nie oszczędzaj na tym. Ja ostatnio kupiłem siatki na okna, były właśnie tanie… już sam montaż mnie przyprawił o nerwy, a teraz się tyko wkurzam widząc, jak plaster z rzepem odchodzi…
#2017-06-10 06:06:42 

Kasztan

Użytkownik

Niestety, wiele takich wyrobów to chińska produkcja, która się do niczego nie nadaje. Dlatego, jeśli chcesz kupić porządne siatki, to polecam firmę TESA. Raz, że mają dobry klej, a przy tym przy zrywaniu plastrów nie zostawiają śladów. Siatka jest montowana na specjalnej listwie. Sama moskitiera zaś jest podzielona na cztery lamele o długości 2,2 m. Przy czym warto wspomnieć, że samo wykonanie jest bardzo solidne, siatka się nie rwie, jest zdecydowanie wielokrotnego użytku.
#2017-06-10 08:14:26 

LuckyLuke

Użytkownik

A to tylko taka siatka jest? Nie ma innej?
#2017-06-10 09:16:51 

Kasztan

Użytkownik

Jasne, że są, np takie w aluminiowych, samozamykające się drzwi. Jeśli temat interesuje Cię szerzej, to wejdź sobie na stronę http://www.tesa.pl/konsument/moskitiery/moskitiera-do-drzwi, tam masz szerzej opisane ich moskitiery balkonowe. Te w ramie aluminiowej są o tyle fajne, że nie wymagają wykonywania żadnych wierceń. Są tam zastosowane specjalne ich systemowe zawiasy Easy-Fit. Stosuje się w tym systemie specjalne łączniki klinowe. I rzeczywiście, użytkowanie tego systemu jest zdecydowanie najwygodniejsze ;)
#2017-06-10 10:02:25 

LuckyLuke

Użytkownik

Czyli czekaj, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem… oni wysyłają gotowe drzwi, czy jak?
#2017-06-10 12:48:43 

Kasztan

Użytkownik

Wygląda w ten sposób, że dostajesz określonej długości profile (4 podłużne i 4 poprzeczne), kątowniki, odpowiednie uchwyty i wymierzasz sobie okresloną długość. Kiedy już to zrobisz, tniesz je odpowiednio, później zakładasz siatkę, a nadmiar odcinasz. Możesz więc dopasować je idealnie do swoich drzwi.
#2017-06-10 12:59:36 

LuckyLuke

Użytkownik

O to fajne rozwiązanie… dzięki!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015