#2016-07-13 00:19:57 

Berta

Użytkownik

Wariatka od urodzenia, miłośniczka eko z zamiłowania szuka porady. Otóż chciałabym zacząć hodować pszczoły, żeby mieć swój włąsny niezmodyfikowany miód. Problemem jest jednak to, że mieszkam w mieście,a drugim że nie wiem jak się do tego zabrać. Będę wdzięczna za wszelkie porady :)
#2016-07-13 02:58:49 

Papilotka

Użytkownik

Hej, świetny pomysł z tymi ulami! Mój sąsiad ma na dachu naszego budynku małą pasikę i co roku daje wszystkim lokatorom po małym słoiczku miodu, jest pyszny! Fajnie, że pszczelarstwo miejskie staje się co raz bardziej popularne, a ludzie wracaja do tego co zdrowe. Trzymam kciuki za ciebie i twoją hodowlę :)
#2016-07-13 04:00:22 

Flitwick

Użytkownik

Też trzymam kciuki, zwłaszcza że na własnej skórze się przekonałem, że założenie hodowli, a nawet postawienie jednego ula w mieście jest bardzo trudne w niektórych przypadkach. Niestety to czy można postawić ul zależy od przepisów lokalnych w danej miejscowości, jedne władze traktują to jako coś naturalnego a nawet pozytywnego, inne wprowadzają ogromne restrykcje. Musisz się zorientować jak to wygląda u ciebie w mieście.
#2016-07-13 06:49:55 

Berta

Użytkownik

No ja na szczęscie mieszkam w warszawie i z tego co wyczytałam to już od zeszłego roku, pod pewnymi warunkami ale można legalnie stawiać ule. U mnie byłby to dach budynku, już się wstępnie ugadałam z sąsiadami i ogólnie. Ale nie wiem jak podejść do tematu. Jakie warunki musze stworzyć pszczołom i skąd wziąć rój?
#2016-07-13 09:42:54 

James

Użytkownik

Postaw ul, a może jakieś pszczoły się wyroją i same założą sobie kolonię. Ja tak miałem. Stał u mnie na działce ul po poprzednim właścielu domku i pewnego dnia zachodzę patrzę a tam pszczoły :) i tak juz się zostało, hehe
#2016-07-13 10:12:13 

Huncfot

Użytkownik

Każdy pszczelarz przechodzi przez to samo, także spokojnie. Do założenia miejskiej pasieki potrzebujesz dogodnej lokalizacji, najlepiej w pobliżu jakiegoś parku i to jest chyba najtrudniejsze. A reszta już sama się potoczy, bo zakup ula i matki to tak naprawdę już formlaności.
#2016-07-13 11:04:43 

Zygfryt

Użytkownik

Nie do końca się zgodzę, bo przy zakładaniu pasieki dobór ula i gatunku pszczół jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy pasieka nie jest umiejscowiona na wsi. Czytałem niedawno bardzo rzeczowy artykuł na stronie pszczeliazyl.pl/ na ten temat.
#2016-07-13 12:41:32 

Berta

Użytkownik

Ok, będę się orientować co i jak ;) dzięki za wsparcie i trzymajcie szczerze te kciuki, a może już niedługo zaprezentuję wam mój pierwszy słoiczek własnego miodku :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015