#2016-03-16 23:43:05 

proca22

Użytkownik

Hej. Mam pytanko dotyczące egzaminu Cambridge English IELTS. Mianowicie chodzi o to w jaki sposób klasyfikowani są kursanci, którzy przygotowują się d w.w. egzaminu. Ponoć dzielą się na grupy. Poza tym prosiłabym o szczegółowe informacje na temat tego z jakich elementów składa się egzamin IELTS i czy trudno zdobyć certyfikat.
#2016-03-17 01:12:15 

Pajęczyna

Użytkownik

Hej. Tak, dzielą wszystkich na grupy w zależności od poziomu umiejętności języka. Jest chyba 9 grup. Im wyższa grupa tym wyższy poziom zaawansowania. Co do certyfikatu to zasada jest prosta. Jak umiesz to zdasz. Sama mam certyfikat Cambridge ILEC i uzyskanie go nie sprawiło mi żadnego kłopotu. Po prostu przyłożyłam się do nauki i zdałam egzamin.
#2016-03-17 02:50:03 

proca22

Użytkownik

No tak. Masz rację. A ktoś wie coś więcej o tych grupach? Już chyba wszędzie szukałam ale znaleźć nie mogę.
#2016-03-17 05:05:59 

LuckyLuke

Użytkownik

O samym egzaminie tzn z czego się składa i jak wygląda poczytasz na stronie https://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/ielts a co do grup to jest tak: Każda grupa odpowiada poziomowi kompetencji w języku angielskim. Wszystkie części egzaminu oraz wynik ogólny w danej grupie mogą być zgłaszane w grupach całościowych i połówkach, na przykład 6,5, 7,0, 7,5, 8,0. Grupa 9 - użytkownik Ekspert: ma polecenie w pełni operacyjnym języku angielskim: właściwe, dokładne i płynne z pełnym zrozumieniem. Grupa 8 - Bardzo dobry użytkownik: ma polecenia w pełni operacyjnym języku angielskim tylko z okazjonalnie niesystematycznymi nieścisłościami. Nieporozumienia mogą wystąpić w nieznanych sytuacjach. Grupa 7 - Dobry użytkownik: dobrze posługuje się językiem, choć od czasu do czasu są nieścisłości i nieporozumienia w niektórych sytuacjach. Ogólnie dobrze radzi sobie ze skomplikowanym językiem, zna standardy językowe i rozumie szczegółowego uzasadnienia. Grupa 6 - Właściwy użytkownik: ma na ogół skuteczną znajomość języka mimo pewnych nieścisłości i nieporozumień. Używa i rozumie dość trudne zwroty, szczególnie w znanych sytuacjach. Grupa 5 - Skromny użytkownik: ma częściową znajomość języka, radzi sobie z ogólnym rozumieniem , w większości przypadków, choć jest prawdopodobne, że popełnia wiele błędów. Powinien być w stanie obsługiwać podstawową komunikację we własnym zakresie. Grupa 4 - Ograniczony użytkownik: podstawowe kompetencje ograniczają się do znanych sytuacji. Ma częste problemy ze zrozumieniem i wypowiedzią i nie jest w stanie używać skomplikowanego języka. Grupa 3 - Skrajnie ograniczony użytkownik: przenosi i rozumie tylko ogólny sens w bardzo znanych sytuacjach. Częste błędy w komunikacji. Grupa 2 - Okresowy użytkownik: brak prawdziwej komunikacji i jest możliwa tylko w najbardziej podstawowych informacjach przy użyciu pojedynczych słów lub krótkich formuł w znanych sytuacjach i do zaspokojenia bieżących potrzeb. Ma duże trudności rozumienia mówionego i pisanego języka angielskiego. Grupa 1 - nieobecny użytkownik: w zasadzie nie ma możliwości komunikacji w języku angielskim, poza kilkoma pojedynczymi słowami. Grupa 0 - Nie przystąpił do testu: Brak informacji.

#2016-03-17 07:22:56 

proca22

Użytkownik

To się nazywa konkretna odpowiedź. Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015